4774 stories 32299 subscribers

Moderators

0

Топспорт - Ботев и Лудогорец извъртяха реми в Коматево topsport.ibox.bgban site

Лудогорец и Ботев (Пловдив) не успяха да се победят в едно от дербитата на 23-ия кръг на „А" група. В оспорван мач в Коматево двата отбора направиха 2:2. На два пъти домакините излизаха напред в резултата чрез новото попълнение Юнес Хамза. Нападателят направи отличен първи мач за „канарчетата" и обнадежди доста феновете на тима, че в негово лице Станимир Стоилов е намерил голаджия. След това равенство Лудогорец остава на първото място, следван от Литекс. Пловдивчани пък са на 6-ата позиция. Срещата започна по-добре за домакините. Още в 4-ата минута Доре центрира към добре позиционирания Хамза, на който обаче малко не достигна да засече пред погледа на закъснелите защитници на Лудогорец. В 14-ата минута Йордан Христов изведе Хамза, който от чиста позиция, следван от Моци разстреля Стоянов за 1:0. Гостите бързо върнаха попадението. Девет минути по-късно Ешпиньо центрира от корнер, а Moци засече на първа греда, Стаховяк не се намеси и топката влезе за 1:1. Минута по-рано гостите нацелиха и греда чрез Минев, който улучи левия стълб. В 39-ата минута Минев центрира към Мисиджан, който от няколко метра засече, а Стаховяк изби. От Лудогорец претендираха, че топката бе минала голлинията, но реферът не отсъди гол. До края на полувремето не паднаха повече голове. Седем минути след подновяването на играта Доре изведе отлично Хамза, който стреля по земя, а Мантула опита да избие на голлинията, но само добута топката в мрежата. В 63-ата минута Лудогорец отново изравни след като Дяков намери Мисиджан, който си освободи пространство, за да стреля за 2:2. Седем минути преди края на мача Юнес Хамза пробва зрелищен удар със задна ножица, но топката мина встрани от вратата. След този двубой Лудогорец има актив от 54 точки, а Ботев събра 40 пункта. БОТЕВ-ЛУДОГОРЕЦ