/c/sp: Sport

4708 stories 31696 subscribers

Moderators

1

Локомотив (Пд) - Ботев (Пд) 0:0 (19.04.2014) Eксцесии на Феновете на Локо (Пд) пре www.videoclip.bgban site

Локомотив (Пд) - Ботев (Пд) 0:0 (19.04.2014) Феновете на Локо (Пд) прекратиха дербито с Ботев - Дербито на Пловдив между "Локомотив" и "Ботев" беше прекратено заради поведението на публиката на домакините. Малко преди почивката при 0:0 съдията Георги Кабаков спря играта заради втора серия бомбички, хвърлени на игрището от сектор В. Той събра футболистите на двата отбора и изчака две-три минути. След като ексцесиите продължиха, реферът реши играчите да се приберат в съблекалнята. Малко след това дикторът обяви, че срещата е прекратена. Още в първите минути публиката на домакините хвърли множество бомбички и факли към терена. Това накара Кабаков да изчака страстите да се успокоят и малко по-късно играта беше подновена. Играта беше с атаки към двамата вратари, но без да се стигне до голове. В края на първото полувреме феновете на черно-белите отново започнаха да хвърлят бомби и факли, като една от тях падна в близост до Сърджан Лукин. Нападателят Мартин Камбуров направи неуспешен опит да убеди публиката да промени поведението си. Привържениците на "Локомотив" няколко седмици протестираха срещу собственика Константин Динев. Преди мача беше обявено, че има примирие. Едно от тълкуванията обаче е, че атаката по време на дербито е с ясната цел срещата да бъде прекратена. Остава въпросът как са допуснати толкова много забранени пиротехнически изделия на стадиона. Очаква се решението на БФС как ще бъде наказан "Локомотив", като най-вероятно "Ботев" ще спечели служебна победа. "При нас вече глупостта премина всякакви граници", каза треньорът на "канарчетата" Станимир Стоилов пред Тв7. Той заяви, че решението за прекратяването на мача е абсолютно правилно и призова за повече положителни емоции.
category sp posted by Shella 10 years ago 0 comments edit flag/unflag delete delete and ban this url