/c/sp: Sport

4707 stories 31686 subscribers

Moderators

1

Локомотив (Пд) - Ботев (Пд) 0:0 (19.04.2014) Скандал в Пловдив на дербито (Видео) www.videoclip.bgban site

Локомотив (Пд) - Ботев (Пд) 0:0 (19.04.2014) Скандал в Пловдив на дербито (Видео) Пловдив остана без футболен господар. ВИДЕО ОТ СЛУЧИЛОТО СЕ НА ПЛОВДИВСКОТО ДЕРБИ ВИЖТЕ ТУК! Дербито между Локомотив и Ботев бе първоначално спряно в 41-ата минута, а в последствие и прекратено при резултат 0:0. Причината за този развой на събитията бе поведението на по-крайните фенове на „смърфовете“, които на два пъти засипаха с бомбички терена. В резултат на това главният рефер на срещата Георги Кабаков реши да опази здравето на участниците в дербито, като го прекрати. ВИДЕО ОТ СЛУЧИЛОТО СЕ НА ПЛОВДИВСКОТО ДЕРБИ ВИЖТЕ ТУК! Двубоят започна доста динамично, като обещаваше истински футболен празник на Велика събота. Атаки не липсваха и към двете врати в първите минути. Още във 2-ата минута Юнес Хамза напредна от ляво, тръгна заплашително към наказателното поле на домакините, но реши да центрира към Вандер Виера. Подаването обаче не сполучи и така играта се изнесе към центъра на терена, а в последствие и в половината на „канарчетата“. Само минута след това Спас Делев напредна от ляво по атаката на „смърфовете“ и центрира добре. Мартин Камбуров обаче бе добре блокиран от отбраната на гостите, която осуети опасността. В 5-ата минута играта бе временно спряна от главния съдия Георги Кабаков заради бурни фенски страсти по трибуните. Привържениците на Локомотив изстреляха значително количество бомбички и пуснаха няколко димки, а това доведе до 4-минутна пауза. Прекъсването оказа доста ползотворен ефект върху възпитаниците на Станимир Стоилов, които веднага след подновяването, създадоха най-чистото положение в мача до този момент. В 12-ата минута Вандер проби от дясно, преодоля Ангел Йошев и комбинира с Мариан Огнянов. Бившият играч на Левски стреля, а това принуди Данчо Тодоров да чисти от голлинията. Абел Анисе опита добавка от воле, но Здравко Лазаров се намеси самоотвержено. В 14-ата минута именно 38-годишният капитан на „смърфовете“ бе заменен принудително от Дани Кики. Опитният играч получи разтежение в адуктора на десния крак в 9-ата минута, но „стисна зъби“ и реши да продължи. Явно обаче болкатА е била твърде силна и това извади Лазаров от дербито. В 20-ата минута Виера центрира от дясно, Ангел Грънчов не се намеси добре, а това позволи на Юнес Хамза да остане на чиста позиция. Нападателят на Ботев обаче като чели не очакваше този подарък и не успя да се възползва. В 38-ата минута Мартин Камбуров опита хубаво подаване от дясно към Спас Делев, Сърджан Лукин обаче се намеси разчетено и осуети опасността, чистейки в корнер. От изпълнението на ъгловия удар не произлезе нищо. Това бе и последната игрова ситуация в дербито. След нея грозните сцени взеха връх.
category sp posted by Shella 10 years ago 0 comments edit flag/unflag delete delete and ban this url