/c/sp: Sport

4792 stories 32490 subscribers

Moderators

1

Лудогорец Лацио 3:3 (27.02.2014) Ludogorets vs Lazio ( Europa League ) Приказката продължава! Лудогорец-Лацио 3:3 Лудогорец отива на 1/8-финал в Лига Европа. Тимът от Разград изигра прекрасен мач тази вечер и с резултат 3:3 (4:3) успя да отстрани италианския гранд Лацио. Мачът започна по възможно най-лошия начин за Лудогорец. Още в 30-ата секунда родният шампион изоставаше с един гол и преднината му от първия мач беше заличена. Това попадение нямаше как да не се отрази негативно на разградчани и те позволиха още няколко опасни атаки на противника. В началото на втората част от мача Лудогорец започнаха доста активно, но това не доведе до сериозни опасности пред Маркети. В 54-ата минута играчите на Лацио проведоха контраатака по учебник след наивно загубена топка от Михаил Александров. Оджени Онази проби защитата на Лудогорец, намери пред наказателното поле Брайън Переа, който елегантно пусна топката между краката на Стоянов за 2:0. В средата на второто полувреме Фабио Ешпиньо намери прекрасно в коридор Безяк, той стреля без забавяне, топката рикошира у Лукас Билия и направи безпомощен вратаря Маркети за 1:2. Няколко минути след това Христо Златински изстреля шут от 25 метра, Маркети сгреши и топката зад голлинията му - 2:2. В 82-ата минута Лукас Билия беше изпуснат от защитата на Лудогорец и стреля отблизо с глава. Стоянов изби, но в краката на Мирослав Клозе и резултатът стана 3:2 за римляните. Всичко изглеждаше приключило за родния шампион, но момчетата на Стойчо Стоев не сведоха глави. Те видяха, че няма какво да губят и се хвърлиха напред. Минути преди края на мача една изритана топка създаде смут в наказателното поле на Лацио, защитниците не се разбраха и зад тях изскочи Жуниор Кишада. Бразилецът, който малко преди това беше влязъл като резерва, преодоля излезлия неразчете
category sp posted by Shella 10 years ago 0 comments edit flag/unflag delete delete and ban this url